sobota, 20 maja 2017

Zawody Zamkowe Maleszowa 20 maj 2017

W dniu 20 maja 2017 roku w otoczeniu pięknych krajobrazów parku wokół Zamku w Maleszowej koledzy ze Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego PZK - klubu SP7PKI - wraz z liczną grupą przyjaciół krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa zorganizowali spotkanie w formie pikniku.
Okazją były Zawody Zamkowe ogłoszone na stronie kasztelana Marka SQ5GLB
Opis Zamku w Maleszowej

Grupa pasjonatów szybko postawiła maszt, rozciągnęła antenę, zapewniła solidne uziemienie i zasilanie i równo o 15:00 UTC wyszła w eter pod znakiem SP7PKI.
Zawody trwały trzy godziny. W pasmie 3700 MHz przeprowadzono kilkadziesiąt łączności. (Po weryfikacji dziennika łączności dane zostaną uaktualnione). Większość dzięki nieocenionemu Andrzejowi SP7ASZ.
Kolega Ryszard SQ7RL - honorowy kasztelan na zamku w Chęcinach- dostarczył kociołek przepysznej grochówki, która śnić się będzie wszystkim aż do następnego spotkania.
Kolega Zdzisław SQ7RN zapewnił domowej produkcji pieczywo. Wyborne uzupełnienie grochówki.
Zgodnie z wezwaniem V-ce Prezesa d/s Organizacyjnych i Sportowych  OT-03 Michała SQ7NSN każdy z uczestników pojawił się na spotkaniu z odpowiednim wsadem grillowym "dla siebie i dla bliźniego".
Nikomu nie zabrakło więc niczego, od grillowanych delikatesów po napoje chłodzące.

Drugim jakby torem szedł inny wątek, tzn. wprowadzenie w świat łączności cyfrowych.
"Prezes FUSIONA" :) kolega Zdzisław SQ7RN zainstalował swoją cyfrową radiostację i dokonał prezentacji i szkolenia. Każdy mógł się zapoznać z systemem, ze sprzętem i zasadami poruszania się w świecie cyfrowym. Poprzez zgranie łączności radiowych z połączeniami internetowymi możliwe są rozmowy z całym światem. Nowo uruchomiony na wieży EMITEL na Świętym Krzyżu przemiennik cyfrowy SR7MK przeszedł więc należyty chrzest bojowy. To właśnie dzięki niemu możliwa była łączność Zdzisława z kolegą z Włoch.

Oprócz kolegów z Kielc i okolic zespół składał się również z reprezentantów Ponidzia i Ziemi Starachowickiej.

Organizatorzy serdecznie dziękują właścicielowi posesji i tajemniczemu Panu zarządzającemu terenem, dziękują przybyłym gościom a goście organizatorom.

Zapraszam do galerii. Może trochę za dużo zdjęć parku, ale pięknie było.
Innych fotografujących proszę o dosyłanie zdjęć. sq7fso(małpa)wp.pl Zrobimy supergalerię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz